3.Kapitola- kůň, osel...?

15. května 2010 v 16:21 | Nicolettka |  Nedělej si naděje-pro GaBrIeLQu

Je tady další.. můžeme to oslavit:D já teda jdu :D .. no ..
a pak mám k týhle povídce takovej malinkje bonus.. myslím že by to tady mělo být asbyte měli o čem přemýšlet :)... hezký počteníčko v pokr. článku :) PS: pardón za chyby :)

,,To ale vůbec není pravda." , protestovala hlasitě. Já se jí ale pořád smál do obličeje. To ji ještě víc rozčilovalo. Nikdy jsem nechápal, jak může nějakej kluk o holce říct, že je roztomilá, když se vzteká. Před sekundou bych to řekl taky..bohužel to pokazila miniaturní kapička , která ji vylítla z nosu. Začal jsem se smát ještě víc. 

,,Co je ti sakra tak vtipnýho?", vyštěkla. Teď už vypadala přijatelně roztomile.Rudé tváře mým očím krásně ladily s oříškově hnědýma očima. Nebo spíš víc vynikaly. Oči mi automaticky sklouzly k jejímu výstřihu. Ušklíbl jsem se.
,, Jsi vtipná když se.. zlobíš." O tý kapce jsem radši pomlčel, nejspíš si toho totiž nevšimla, i když mi to přišlo trošku divný. Zatvářila se, jako by před sebou viděla třaskavýho skvorejše a naštvaně odešla do ložnice. To jsem ale ještě stačil říct ,, že to pravda je" a hádka začala znova.
,,Tvoje teorie je vyloučená! Už jsem zažila mnohem horší.. akce proti černokněžníkům a jiný různý havěti. Je sice fakt, že na té hospodě bylo něco zvláštního, co právě nedokážu popsat, ale pochybuju, že ty jsi to necítil. Klepal ses tam jak rosol." Po celou dobu si držela ten svůj pršák pěkně vzhůru. Znovu jsem se pousmál, ale tak aby to nestihla postřehnout. Nebylo by moc dobré ji ještě víc vyprovokovat. Potom mi ale došlo, jaká byla její poslední věta a trochu jsem se načepýřil.

,, Já jsem šel narozdíl od tebe jako první. A navíc, jsem Zmijozel, tak co čekáš.Pff." Snažil jsem se to říct co nejlíp, ale bohužel se v hádkách moc neumím soustředit. Nedalo se ale přehlédnout, že se schyluje k destrukci tohodle pokoje, jestliže hádka okamžitě neskončí. A na něco jsem si vzpomněl. Skočil jsem ji do řečí dřív, než se mohla jenom nadechnout.

,, Víš co Grangerová. Znám jedno mudlovské přísloví." Vykulila na mě oči. Zřejmě jí překvapila moje změna tématu. Podezíravě na mě mhouřila oči. Nejspíš čekala něco lstivýho. Tentokrát se bát nemusela.
,,Chytrý ustoupí a kůň zůstane." To jak se tvářila pobaveně mě znepokojilo. Možná měl zůstat nějakej pták.

,,No.. tak za prvý, zůstává osel. Za druhý, jsi ten osel ty!"
,,Tak to teda ne! Já jsem si to vymyslel a já si můžu vybrat. Osel seš ty!"
,,Sakra Malfoyi! Ty seš strašnej pitomec."
,,Odvolej to Grangerová nebo-"
,,Nebo co?" , zaječela. ,, Pošleš na mě svoje stádo oslů?", vypískla a sama se zasmála svýmu vtipu. Mně to moc vtipný nepřišlo.
,, Odvolej to."
,,Pitomče, pitomče..." , prozpěvovala si provokativně. Mlčel jsem.
,,Pitomče, pitomče, pitomče..." To už jí to asi konečně začalo být divný, že nic neříkám a tak zmlkla a a pátravě se na mě podívala. Pořád jsem mlčel. A pořád. A pořád.
,, Malfoyi?"
,, Malfoyi.. seš..uhm.. co je?" , nejspíš se bála, že mi přivodila nějakou psychickou ujmu.
,,Chytrej ustoupil Grangerová. " , řekl jsem a zašklebil se na ní. Potom sem vklouznul do koupelny.
,,PITOMČE.",zaječela ještě a pak šla nejspíš do ložnice.

Vlastně celá hádka začala o koupelně. Samozřejmě ona chtěla jít taky jako první. Potom ani nevím jak jsem se začali bavit včerejšku a té hospodě. Nebo spíš hádat, no dobře. Ona mi vyčetla, že jsem se vůbec neptal na Weasleyho a já jí to vrátil tím, že by měla být ve Zmijozelu, protože tam uvnitř vypadala, že každou vteřinou buď strachem omdlí a nebo vezme nohy na ramena. Teda jak řekla, že na ni pošlu svoje stáfo oslů. Hm. Urážet teda umí, to je fakt.Co vlastně neumí? Mohl bych se jí zeptat , jestli umí vařit. Jo , to asi udělám. A budu doufat, že ne. Moje svědomí mi našeptávalo, jestli bych ji neměl radši přesta provokovat. Ale co, aspoň bude sranda. Navíc moje svědomí nikdy nebylo žádnej kabrňák.

Každopádně jsem "jeho" uvahy o míru vypustil hned potom, co na mě zase začala ječet kvůli tomu, že jsem vyplácal všechnu vodu. A na mým obličeji se objevil ten "sviňáckej" úsměv .

Hezky jsem si seděl v pohodlným křesle u krbu. Bylo by to ale až moc hezký, samozřejmě. Už zase ně mě šla. Posadil jsem se do slušnější polohy a nevinně jsem se na ní podíval. Ve tváři měla ještě horší pohled než včera večer, když jsme se hádali. Vlastně ani nemusím podotýkat, že jsme se hádali. Totiž.. nikdy jsme spolu zatím nemluvili normálně. Jak já ty naše hádky miluju. Je to zábava, mnohem lepší než hledat toho vdovce.

,,Jestli se konečně nepřevlečeš, půjdu hledat sama. Nejsme tady na dovolený, Malfoyi." Právě mi připomněla McGonagalovou. ,, A pohni ." , utrousila ještě, než zabouchla dveře. Moc sem jí to nezáviděl. Mě by moc nebavilo, být furt v ložnici.

I když přes den se tam z toho stávalo pracoviště. To já jsem si krásně užíval všech hotelových nabídek. A ta masérka byla krásná. Uhm.

Líně jsem se zvedl a vkráčel do ložnice pro to oblečení. Nechtělo se mi z toho výhřátýho županu. Ona ležela na posteli a jak jinak- si četla. Jestli čekala ,že ji řeknu ať vypadne,že se jdu převlíkat, byla na omylu. Každopádně když si všimla, že mě to nijak netrápí a že se před ní klidně svlíkám, vystřelila z pokoje jako tornádo. Jako by nikdy neviděla nahatýho chlapa. Hehe.

,, Malfoyi musíme si promluvit."
Třeba mi chce vyznat lásku. No tak dobře, to je blbost. A hele! Sedí v mým křesle.
,, No?"
,, Takhle to dál prostě nejde! Já se snažím přijít na všechno možný, beru svoji práci vážně, ale ty? Chováš se jako bys tady byl na dovolené. Chápu, že si Rona nikdy neměl moc rád, ale byl to můj nejlepší přítel. A navíc, pořád se hádáme a jestli to takhle půjde dál, prostě se odstěhuješ někam jinam a nebo rovnou vypadneš zpátky do Británie! A jestli si myslíš, že se na mě budeš takhle přiblble usmívat, myslíš blbě!"

A co teď? Nikdy mě nikdo neučil jak si povídat s Grangerovou o práci. A říct jí, že tohle jako dovolenou beru...no.

,, Hele Grangerová vždyť je to jenom taková hra ne?" Nejspíš jsem tohle neměl pouštět z pusy. Sakra.

,, Co prosím?" Opět zrudla. ,, Takže tobě to přijde jako hra? Bože. Jak si vůbec mohl Brumbál myslet, že ty se pro tu práci hodíš." Odešla. Práskla dveřma. A já jsem si uvědomil, že bych se asi měl omluvit. No sakra.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 GaBrIeLQa GaBrIeLQa | 19. května 2010 v 11:47 | Reagovat

fakt super.........díky moc chtěla sem koment přidat už včera ale nešel mi net

2 Ajkiss Ajkiss | Web | 22. května 2010 v 15:16 | Reagovat

juj má velmi zajímavé myšlení :D

3 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 4. července 2010 v 11:21 | Reagovat

Ahoj, já jen, že jsem ti napsala několik komentů k jednorázovkám, tak bych byla ráda za odpovědi :)
Suprově píšeš!!!

4 Nicoolka Nicoolka | Web | 6. července 2010 v 10:54 | Reagovat

JJ , díky moc.. jsem ráda, že sem aspoň někdo chodí,když je tady takový mrtvo, spíš teda moji zásluhou :(.. je fajn že se ti to líbí a děkuju moc za komenty :)

5 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 8. července 2010 v 13:47 | Reagovat

Ps: Prosím! Dopiš ty dvě jednorázovky, jsou super a byla by škoda je takhle utnout :)

6 Sotto Sotto | 26. srpna 2010 v 16:19 | Reagovat

nekdo mi to dneska poslal:
Tady ti něco posílám. Když právě začínáš číst tohle nepřestávej nebo se ti stane něco špatného. Jmenuji se Daisy, je mi 7let mám blond vlasy a děsivé oči. Nemám nos a uši jsem mrtvá. Pokud tohle nepošleš 15 lidem zjevim se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju tě. Tohle neni vtip! Něco dobrého se ti stane v 15:22 -někdo ti zavolá nebo k tobě promluví a řekne MILUJI TĚ!!! P.S.: NEPORUŠ TO... Sorry, že ti to posílam. Posílam to ze strachu. Ne o sebe, ale o své blízké. Tento dopis pochází z Venezuely byl vyslán, aby změnil tvůj život a udělal tě šťastnější. Pošli tento dopis 20 lidem do 96 hodin. Změny se dočkáš do 5 dnů. Alena Kovaříková, která to poslala 22 lidem, v losovani vyhrála automobil. Erik Pražák, který tomuto dopisu neuveřil do 5 dnu dostal rakovinu

7 Táňa Táňa | 15. února 2011 v 19:00 | Reagovat

Je to super,píšeš úžasně! Jo,a doufám že bude pokračování!!

8 Scarleth Scarleth | E-mail | Web | 24. srpna 2011 v 19:22 | Reagovat

pokračování už asi nebude co? :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
chch