9.kapča- ples, loučení

3. dubna 2009 v 20:30 | NiCoOlk@ |  Pro tebe se změním

Tak jste se dočkali :) .. Je tady 9. kapča PTSZ , snad si ji užijete.. Limit je 14 komentíků....
Jenom chci upozornit, barva šatů , kterou tam je napsanou, je zelená a ne tyrkysová.. Trošku jsem si pohrála na n-b s barvičkama a vyšla mi tam nádherná zelená.. Myslím u hermioniných šatů.. Tak sorry :) Užijte si to :) Máte to v pokr. článku.


Ráno na ni kupodivu nic nespadlo ani ji nic nevzbudilo. Malfoy se zřejmě rozhodl pro klidný den jako ona. Začala balit. Bylo toho hodně. Spodní prádlo na měsíc. Trička , tílka a mikyny na měsíc. Troje dvojdílné plavky.Bylo toho ještě spousta. Nejvíce letního oblečení , protože v tuto dobu tam prý jsou velká vedra. Balila od dopoledne po odpoledne bez přestávky. Neměla ani nic k jídlu. Když tohle všechno dokončila na okno ji zaklepala už očekávaná sova. Objednala si katalog plesových šatů na zítřek. Slíbila Ginny , že s tím na ni počká , ale nemohla si pomoct a začala si je prohlížet. Všechny tam byly krásné , ale přesto se jí zdálo , že jim něco chybí. Byly tam nádherné zelené , ale ty určitě bude chtít Ginny. K ní se jako k zrzce bude zelená hodit víc.Snad v prasinkách budou ještě nějaké nezmíněné , které v katalogu nejsou.
Přesně jak očekávala , Ginny si vybrala ty zelené.

,,Jsou sice drahé , ale taky moc krásné a můžu je mít i na jiné plesy , než je tenhle , co myslíš?,,
,, Jo.,,
,, A jaký budeš chtít ty? ,,
,, Ještě nevím.,,
,,Hm.,,

V ložnici zapanovalo ticho. Hermiona se s Ginny teď moc často nevídala , takže se celkem dost odcizily. Mrzelo ji to , ještě k tomu když teď na měsíc odjíždí, ale snad to pak po zbytek roku dožene si to s ní vyjasnit. Herm uslyšela nějakej šramot za dveřmi. Když najednou do pokoje vpadla Levandule .

,, Ginny , mám ti vzkázat od Harryho , že máš přijít do společenské místnosti. ,, , řekla.
,, Jo. Díky. Už letím. Herm? ,,
,, Ano?,,
,,Probereme to ještě zítra , jo? ,,
,, Jasně. ,,
,, Tak ahoj.,,
,, Ahoj.,,

Když Ginny odešla z pokoje , Levandule na ni nečekaně začala něco chrlit. Moc jí nebylo rozumět , ale zaslechla tam něco jako ,,ty,, a ,,Malfoy,,
,,Parvati,,.
,, Co? ,,
,, Co jste jí udělali? Vždyť je jak smyslů zbavená. Pořád leze na Malfoye a on si to klidně něchá líbit!,,
,, Cože? On s ní jako.. ehm.. spolupracuje? ,, , vyděsila se Hermiona.
,, Jo.,,
Musela zachovat chladnou hlavu. Vždyť to bude trvat už jen chvíli a navíc , kdyby to teď řekla Levanduli , věděla by to během hodiny celá škola , včetně profesorů. Nechá to takhle.
,, A co já s tím mám dělat? ,, , řekla a snažila se nasadit lhostejný tón hlasu.
,, No.. vždyť .. on a ty.. a ta Pansy.. a . ,, , koktala tam.

,, Já nejsem Parvatina nejlepší kamarádka , to ty . Takže s tím dělej co chceš , já ti bohužel nepomůžu. Musím si ještě něco balit.,, , vymluvila se na balení.

,, Jo. No .. Tak až ho uvidíš , řekni mu že mu vzkazuju, ať ji nechá bejt. Víš, ona chtěla včera v noci přespat před zmijozelskou společenskou místností. Nejprve potom co jí Malfoy slíbil , že si od ní vezme tulipán šla sem. Bylo to příšerný.,,

,, Jo. Jestli ho uvidím , tak mu to řeknu. ,, , začala ukončovat konverzaci Herm, protože Levandule byla ta poslední , s kterou by chtěla mluvit.
,, Tak ahoj. ,, , řekla a zmizela ve dveřích. Herm si hlasitě oddechla a začala dobalovat poslední věci ,které si vezme s sebou.

Po zbytek dne se nestalo nic zajímavého , až na to , že Neville napsal pro Malfoye dlouhou básničku a za všechny svoje ůspory koupil obrovskou bonbonieru ve tvaru srdce s domácím skřítkem , který po celé škole recitoval.

Okolo deváté večer, Hermiona dobalila poslední věci. Byla už po večeři, kde jí přišlo , že snad snědla všechno co okolo ní bylo, ale Ron byl opět napřed. Jeden prvňáček měl co dělat, aby se nerozbrečel, když mu vytrhl jednu dýňovou paštičku přímo z ruky.

Její spolubydlící po ní vrhali podezíravé pohledy. Konkrétně hlavně Parvati , která se ze své zamilovanosti už trochu probrala. Dokonce slyšela nějakého druháka , který šeptal něco svým kamarádům . Něco jako ,,vždyť je úplně jasný , že to udělala ona. S Malfoyem teď trénujou na ten kurz. " . Bylo jí to celkem jedno, vždyť vůbec nikdo nemá na tohle důkazy, leda že by na ni použili veritasérum.

Bylo deset hodin a holky v pokoji už spaly. Hermiona byla až moc vystresovaná na to jak bude probíhat zítřek, než aby spala.Pořád si říkala jak to bez svých kamarádů měsíc vydrží, i když se s nimi teď moc často nevídala.

,,Hermiono!" , volal na ni někdo , ale ona pořád byla jednou půlkou mozku u svého zvláštího snu.. Tou druhou si začala uvědomovat , že s ní někdo lomcuje . Nevěděla koho má zvolit. Jestli pokračování snu nebo poslechnout nějakého sobce , který ji právě budil , když měla na práci vyřešit svůj sen , hlavně po logické stránce.

,,No tak stávej nebo nás Filch vykastruje za to , že jdeme pozdě..", až teď si konečně uvědomila , že je pátek a ona si má koupit šaty na ples. Co jí zatížilo ale ještě víc bylo , že se dnes bude muset rozloučit se svou druhou rodinou. Harrym, Ronem a Ginny.
Vybrala si realitu , jelikož by ji Filch sice nevykastroval , ale měl by na ni kecy.
,,Jo, už vstávám.", zamručela a začala se hrabat z postele.

,,Konečně. Myslela jsem si , že už tě nevzbudím." , remcala Ginn. Vlasy dneska měla stažené do culíku a tvářila se spokojeně. Nejspíš proto, že měli volno ode všeho toho učení. Nebo taky by mohl být důvot ten , že s Harry včera pokročili dál. Měla s ním čerstvý vztah a to jí Herm přála. Přišlo jí , že teď je úplně jako sluníčko. Předtím jí akorát chyběly paprsky, které našla u Harryho. Byli skvělý pár.

,,Promiň, nějak si teď zvykám na delší spánek. "
,, To je dobrý, máme ještě dvacet minut , jenom chci , aby jsme na to měly víc času."
Hermiona se oblíkla , snědla dve topinky , které ji Ginny přinesla ze snídaně a vykonala ranní hygienu. Potom vyrazily.

Jen co došly k Filchovi a jeho čidlu , které odhalovalo všechno podezřelé, všimla si Hermiona paní Norissové , která měla obvázanou nožku. Hned věděla , co se jí stalo a proč, ale nepochopila , proč má ta prašivá kočka obvaz. Zloměnina se přeci dá napravit jedním jediným kouzlem. Jeden důvod by byl. Filch neměl dost odvahy poprosit o to někoho jiného. Bylo mu to prostě trapné. Všichni , kteří šli okolo si na ni ukazovali a chychotali se. Potom si vysloužili od Filche o deset minut delší prohlídku čidlem.
,,Herm?"
,,Mno?"

,, Nevíš něco ,,náhodou" o té kočce?" Hermiona se na Ginny podívala stylem,, Co si o mně proboha myslíš,, . Ginny se na ni culila jako by věděla jaká je pravda.
,, Ne. Měla bych?"

,,No.. Jenom , že se tak blbě na tu kočku culíš."
,,Hm." , odsekla a našpulila pusu. Ani nevěděla ,proč ji o tom neřekla. Vždycky ji říkala všechno, ale teď jako by to bylo zakázané.

Ginny se nejspíš zarazila nad Hermioninou reakcí a tak s nechápavým výrazem pokrčila ramena a raději cestou do Prasinek nemluvilaěla, za což se zase Mia styděla. Nechtěla Ginn urazit nebo tak.

Jen co dorazli do krámu začaly být aktivní..tedy spíš Ginny, která lítala po celé místnosti s šaty a už jich měla v ruce na vyzkoušení aspoň pět, včetně těch výrazně zelených , které viděly v katalogu.

,,Hermiono, prosím pojď mi je zapnout, je to v zadu a nedosáhnu tam.", volala na ní z kabinky.
Ginny na sobě měla ty zelené. Opravdu jí moc slušely. Vypadala jako víla. Její vlasy se k šatům dokonale hodily a boty , které měla na sobě byly světle zelinkavé , takže všechno k sobě perfektně ladilo.

,,Vypadáš v nich opravdu nádherně." , pochválalila ji je Herm.
,,Dík. Přemýšlím , že si už nebudu ty ostatní zkoušet. Tyhle se mi z nich líbí nejvíc a na mně sedí dobře. Víš, tohle mě nikdy moc nebavilo, tak bych to chtěla mít už za sebou."
,,Jo. Jenom si taky nějaké vyberu a můžeme jít ke Třem košťatům na ležák, co ty na to?"
,,Souhlas. Počkej pomůžu ti."

Probíraly tolik šatů, ale Mie se prostě všechny zdály moc h bylaobyčejné nebo moc přeplácané. Ta ženská , co to prodávala už z nich očividně začínala být nervózní. Dívala se na ně , jako kdyby snad nebylo jedno, jaké šaty si koupí. Když Ginny vyprávěla , že v prasinách otevřeli nový obchod s líčením, vypadalo to , že jim každou chvíli řekne , aby vypadly. No, nikdo by se nedivil. Nebyla ani trošku hezká . Vlasy měla šedivé a stažené do uzlu. Na sobě měla hábit a na nohou polobotky. Vypadala prostě zvláštně. Její oči měly barvu podivně černé barvy. Podivně černé jako kdyby když se ji do nich povíváte pochybujete , že jsou černé , ale zároveň jste si tím úplně jistí.
Ginny to ale očividně taky přestalo bavit.

,, Herm, tak už si nějaký vyber, musíme ještě pro doplňky."
Jak si mohla vybrat, když ty šaty prostě nebyly to co chtěla? Když už si má vybrat šaty , tak ať stojí za to.

,,Když já nevím. Nejsou takový jaký bych si představovala."
Ginn protočila oči vsloup. No jo , vždy´t ona na tohle nikdy nebyla ani Hermi nikdy nechtěla být žádná barbie, ale tohle je vyjímka.

,,Hele, nedělej s tím tolik drahoty. Neříkej , že se chceš Malfoyovi líbit." , provokovala ji.
,,Ne to ne , ale jde o ostatní lidi, víš?"

,,Hm.. Hele radši zasáhnu než tady zavřou a ty budeš bez šatů." , řekla a šla za tou prodavačkou, která najdenou jakoby začala číst časopis.
,,Ehm..", začala , ,,promiňte, ale můžu se vás zeptat?"
,,Ano?" , řekla až moc překvapeně .

,,Víte, tady kamarádce se všechny vaše šaty líbí , ale něco jí na nich chybí, tak se chci zeptat jestli nemáte ještě nějaké jiné ve skladu."

,,Mám jenom to , co je tady , slečno. I kdybych měla nějaké ve skladu, ty teď prodat nemůžu."
,,Ale no tak. Určitě, když jste vy chodila do školy , chtěla jste mít taky na ples krásné šaty."
,,No, to sice ano , ale-", Ginny se vítězoslavně usmála a přerušila prodavačku.,,Tak vidíte. "
Podívala se na ně se zvednutý obočím a po chvíli zašla někam do zadu , nejspíš tam , kde byl sklad.Po pěti minutách,co Hermiona napůl spala a napůl doufala , aby ta ženská přinesla opravdu něco pěknýho, přicupitala se třema krabicema.

,,Tak tady jsou první. Měla jsem je dát do výlohy až za měsíc." , řekla a otevřela krabici. Mia se nadechla a vytáhla je. Zalapala po dechu a koukla se na Ginny , která na ně taky vykuleně koukala. Určitě si teď říkala, proč si kupovala ty zelené. Ty šaty co držela v ruce byly červené, tedy opravdu rudě červené. Jak se tak na ně koukala , byly by jí nad kolena , takže žádné dlouhé až na zem. Neměly ramínka.Na prave straně měly malinkou ozdobnou růžičku, která měla barvu černou. Byly opravdu naprosto úchvatné.

,,Skusím si je." , řekla a už mizela v kabince. Když si je na sebe oblékla a podívala se do zrcadla , povzdechla si. Tyhle si vzít určitě nemůže. Vypadá v nich až moc odhaleně. Když až moc , tak až je to opravdu moc.

,,Mio? Ukaž se nám.", slyšela Ginny a zaváhala. Nakonec se smíšenými pocity a s tím , že až ji uvidí její kamarádka bude mít záchvaty smíchu ještě hodinu potom, vyšla z kabinky.
Nejdřív si ji prodavačka měřila pohledem , který byl až moc čitelný. Závist. Ginny ale měla nejdřív vykulené oči a pak propukla v hlasitý smích až se jí kvůli tomu řinuly slzy z očí. ,, Panebože! Ne tyhle ne! Další prosím." , říkala v záchvatech.

V druhé krabici byly šaty tak pro Levanduli Brownovou, jelikož měly křiklavě růžovou barvu. Herm ani nedoufala , že by mohly v třetí krabici být normální šaty pro ni. Otevřela ji a zklamaně svěsila ramena. Tohle byla tak příšerná róba , že ji raději zase zavřela.

,,Víš co Ginn? Vezmu si ty šaty ze čtvrtého ročníku. Byly moc pěkné ne?" Ginny se ale zatvářila nesouhlasně.

,,Hermiono! Vždyť ti už určitě budou malé, to zaprvé a zadruhé chci , aby jsi nepřišla do hradu zklamaná a se svěšenýma ramenama, jasný?"
,, No tak Ginny! Tím chceš říct že jsem tlustá?"
,, Ne, to ne kamarádko , ale rosteš, jasný?"
,,Ale no tak. Pojď půjdeme si koupit nějaké náušnice a šminky, aby nám tam nezavřeli. "
,,Ne to tedy ne!", dala si ruce v bok a našpulila rty.

,,Ach jo Ginn, nebudeme se poslední den, co se vidíme hádat. Prosím , je to moje přání. Chci si vzít ty modré.", Ginny vzdychla a usmála se na ni.
,, No dobře. Tak pojď.Ale pak si mi nestěžuj, jasný?"
,,Jo, jasný."

Když se rozloučily s celkem naježenou prodavačkou, která jako by Miu nechtěla pustit, vydali se do toho nového obchodu se šminkami. Ginny si toho nakoupila spoustu. Měli tam i šperky a tak se Mia rozhodla pro jedny hodně drahé náušnice s tyrkysovými motýly. Byly krásné a byl k tomu i řetízek , ale ten už byl opravdu hodně drahý a tak si vzala jen ty náušnice, za které i tak zaplatila mnoho.

V jedné výloze , když šly okolo viděla jedny tyrkysové, otevřené boty na potpatku. Byly páskové a dokonale se hodily k náušnicím. Herm si je koupila.

,,Tak jdeme ke Třem košťatům?", ptala se Ginny a koukala se někam za Miu. Ta její pohled kopírovala , až dorazila k Malfoyovi, který jakoby chtěl před nimi něco schovat. Měl dvě obrovské tašky, nejspíš se svým společenským hábitem a koukal se jejich směrem.
,, Čau Grangerová, tak co máš sbalíno?" , ptal se jí na rtech pokřivený úsměv.
,,Jo a ty?"
,,Jo...tedy téměř."

Chvíli mezi nimi bylo ticho a pak promluvila Ginny.
,, Mio , jdeme teda?"

,,J-j-o Ja-jasně." zakoktala se a přitom se začala červenat , jelikož si uvědomila , že na Malfoye celou tu dobu zírala. No co, on na ni taky.¨
,,Tak zatim večer, Grangerová." , rozloučil se a už si to štrádoval pryč.

Uvnitř bylo narváno jako vždy , ale jeden stůl volný byl. Daly si ležák a povídaly si. Herm se jí snažila donutit slíbit, že ji bude posílat dopisy, protože o prázdninách nedostala ani jeden. Pak šly do hradu se připravit. Hermiona ji slíbila , že si vezme z ložnice věci a půjde k ní. V prasinkách byly hodně dlouho a tak měly na přípravu jen dvě hodiny.

Ve své ložnici si chtěla vzít jen šaty a šminky, když na posteli viděla velkou stříbrnou krabici. Na ni byl papírek a tam napsané: Snad se budou líbit.

Nic víc. Hermiona odložila papírek a otevřela krabici. Vypadalo to na šaty. Na nich byl ještě papír , takže to bylo napínavé.Srdce jí bilo jak splašené. Odkryla i to a vytáhla šaty. Srdce jako by se jí zastavilo a ona přestala dýchat , jak ty šaty byly krásné. Nádherné , tyrkysové a třpytily se. Byly s malinkými ramínky a hodně dlouhé. Cítila se na omdlení a pak si vzpomněla na Ginny. Popadla krabici, náušnice, ten papír, hlavně šaty a vyběhla k ní do pokoje. Rovnou si na sebe vzala ty boty , ale bylo to moc těžké , běžet na tak vysokém potpatku . Když doběhla před dveře od ložnice , zakopla o vlatsní nohu a sletěla na zem. To ji ale stejně neodradilo.

,,Ginny! Ginny!" , volala na ni , otevřela dveře a vletěla dovnitř jako hurikán. Ginny měla asi nedostatek spánku , jelikož ležela se zavřenýma očima na posteli a bylo možné , že spala. po Hermionině burácení vyskočila a její nechápavý výraz se ztratil až když uviděla ty šaty. ,,Takhle nevypadaly nebo mám tak blbou paměť? " koukala vykuleně na šaty.

,,Ne pamatuješ si to dobře. Když jsem přišla do pokoje, ležela tam krabice a na ni tenhle papír." mávala jím Ginny před obličejem. Ginny nejdřív vypadala , že usilovně přemýšlí a pak z ní nakonec vypadlo , že ať to byl kdokoli, udělal to ve správnou dobu, protože ty modré šaty by Herm byly stejně už určitě malé.

,,Stejně by mě zajímalo , kdo to byl.", řekla Hermi už asi po stopadesáté, zatímco jí Ginny dělala vlasy. Šaty už měla na sobě a vypadala v nich opravdu
úchvatně. Musí prostě zjistit kdo jí je dal. Musely být fakt drahé.
,,No tak Herm! Říkáš to pořád dokola. Nechceš to rovnou vyvěsit po celých Bradavicích?" , ježila se Ginny.
,,Ne to nechci." , řekla odměřeně.

Dívala se do zrcátka , jak to vypadá , ale moc toho neviděla , jelikož zrcátko bylo opravdu miniaturní. Nalíčená už byla. Nechtěla nic výrazného.
Ginny už na sobě také měla šaty a vypadala v nich úžasně. Své zrzavé vlasy si nechala splývat na zádech a na hlavu si akorát dala stříbrnou čelenku. Kouzlo jednoduchosti.
,,Herm, je to hotové. Už musíme jít. "
,,Jo. Kolik je hodin?"

,,Sedm , ale ještě se musím nalíčit. Musím využít ty šminky , které jsem si koupila v tom novém obchodě. Byly celkem drahé , takže nechci , aby ležely na spodu mé taštičky jako ty ostatní.", vysvětlovala a mračila se na sebe do zrcátka.
,,Dobře. Jenom si skočím do své ložnice. Na něco jsem totiž zapomněla. Sejdeme se na schodech , jo?", řekla a šla ke dveřím.
,,Jo-o."

V ložnici už nikdo nebyl. Její spolubydlící už byly nejspíš dole ve Velké síni. Zašátrala v jedné kapse, která byla dobře schovaná, takže kdyby se někdo snažil jí něco odcizit, tohle by nenašel. Nahmatala, to co chtěla. Vytáhla červenou sametovou krabičku. Tohle jí koupil Viktor, když odjížděl před dvěmi lety zpět do Kruvalu. Strašně tehdy brečela, ale po čase to bylo v pořádku. Teď si s ním občas píše. Je to její hodně dobrý přítel. pokaždé , když tu krabičku otevřela, oči se jí rozšířily. Komu by ne, když by měl před sebou korunku , posetou několika diamanty.Byla fakt nádherná. Opatrně si jí dala na hlavu a vyšla ke schodům , kde už čekala okouzlujíci Ginny.
,,Tobě to tak sluší Herm.", rozplývala se.

,,Díky, ale nějaká chybička by se určitě našla. Mimochodem, tobě to taky moc sluší.", pochválila ji.Ginny se rozzářila jako sluníčko. Pak se ale zadívala na Miinu korunku. Už jí několikrát viděla, takže v tomhle problém nebyl.

,,Co je?" , ptala se Herm, už nervózní z toho , jak si ji prohlížela.
,, Máš ji nakřivo. Počkej , já ti to upravím." , došla k ní a posunula korunku víc dozadu.
,,Díky."

,,Tak jdeme?"
,,Jdeme." Když holky došly k velké síni, bylo tam už narváno. Hermiona viděla Rona s Levandulí, Nevilla , který měl v jedné ruce trevora a druhou rukou držel Lenku, Zabiniho a Pansy, Grabba a Goyla, kteří si prostě nikdy holku nenajdou a pod schody čekal Malfoye, který dělal jakože neví , že stojí vedle Harryho a poklepával si nohou. Jako první holky uviděl Harry, který okamžitě vyrazil za Ginny.

,,Ahoj Ginn. moc ti to služí." , řekl a dal ji pusu na tvář.
,,Díky, tobě taky. " , řekla mírně zrůžovělá Ginny . Hermioně se jaksi záhadně odtrhl pásek u nové boty tak musela vytáhnout hůlku a spravit si to. To už všichni byli dole a zírali na Herm. Spíš koukali , Malfoy zíral.

Se sklopenýma očima sešla dolů po schodech jak nejlíp svedla , hlavně bez pádu. Jednou rukou si držela šaty a druhou zábradlí. Jen sešla dolů , všichni jakoby si zase začali mezi sebou povídat , ale i tak sem tam někdo kouknul po červenající se Hermioně Grangerové.
,,Čau." , pozdravila ho jako první , jelikož on by toho v těchto vteřinách nejspíš nebyl schopný.
,,A-ahoj. Sluší ti to." Hermiona zamrkala , na přesvedčení , jestli se jí nezdá to , že ji právě Draco Malfoy řekl , že jí to sluší.

,,Díky. Nápodobně." řekla a váhavě se usmála. Byla to koneckonců pravda. Vypadal dobře, hodně dobře. Vlasy neměl ulízané , ale záhadně mu držely , až na jeden neposlušný pramínek.
,,Víš, ale říkám si , že ti něco chybí." , ušklíbl se.

,,Cože? Co by mi mělo chybět?", říkala zmateně a odříkávala si, co všechno si vzala s sebou a na sebe za doplňky. Nevěděla co by jí mělo chybět a tak na něj nechápavě civěla. Dokonce se i zamyslela nad tím ,jestli má kalhotky , ale pak se nad takovouhle úvahou okřikla. Proč by je neměla mít? No jednou, v létě se jí stala... Ne dost! Zatřepala hlavou a podívala se zpět na Malfoye.

,,Tohle. Říkal jsem si , že by se ti to hodilo." , řekl a vytáhl řetízek , stejný jako ten narámek. Ten hodně drahý. Obešel ji a zapnul jí ho.

,,Ma-Malfoyi - to- to- nejde- vždyť - byl tak moc dra- drahý." vrtěla nesouhlasně hlavou Herm.
,,Proč prostě neřekneš díky?" , řekl se zamračeným výrazem.
,,Tak díky . " řekla a usmála se na něj . Úsměv jí vrátil na zpět. Byla z něj zmatená. Choval se tak moc jinak. Smál se na ní , Dával jí dárky a líbal se s ní v komnatě nejvyšší potřeby. Nejspíš se zbláznil.

Z jejího přemýšlení ji vyrušil profesor Brumbál. Díky němu si také uvědomila , že dnes už podruhé za den zírala na Malfoye.

Ředitel všem řekl , aby se usadili ke stolečkům ve velké síni. Tam to bylo úplně jiné. Vše bylo vybaveno zlatou, stříbrnou. červenou a nebo zelenou. Prostě výzdoba Nebelvíru a Zmijozelu. Byl to nejdřívě zmatek , ale potom se ukázalo , že Hermiona a Draco mají stůl uprostřed reservovaný.Měly kulatý tvar a k jednomu stolu , se vešlo šest lidí, akorát ten pro ni a jeho byl pro dva.

Když usedli ke stolu, Brumbál povstal a začal všechny vítat, doporučoval jim, ať moc nepijou, i když učitelé nepodávají žádný alkohol, dvojčata Weaslyovi by mohli na pánských záchodcích mít zásoby ohnivé whisky a tak jeho proslov pokračoval dál, dokud nezahájil ples a hudba začala hrát. Tentokrát to bylo od mudlovské skupiny , která zpívala moc hezky. Na první píseň dalli hodně pomalou. Všechny zamilované páry vstali a šli tančit. mezi nimi byla i Ginny s Harrym.
,, Grangerová? " ozval se najednou Malfoy vedle ní. Herm nadskočila. Jelikož byla otočená na druhou stranu , kde byl parket a v ducu se rozplývala nad Harry a Ginny, netušila , že Malfoy se přesune vedle ní.

,, Ano?" , zeptala se ho , jak nejvyrovnaněji dovedla, protože si všimla, že když sebou leknutím trhla, ušklíbl se . Vlastně se jí to líbilo. Jak vždycky jeden koutek úst posunul nahoru a jeho rty se našpulily. Jeho rty.. krásné, plné rty, které když se spojí...

Zaklela, a ne vduchu , ale nahlas. Kdyby jí teď někdo vyfotil , vypadala by jako ten největší debil. Opět na něj civěla. Ale teď to bylo tak jako by si mohl myslet, že po něm jede, což určitě ne! Nikdy! I když , na jednu stranu se říká nikdy, neříkej nikdy .... Ne! Prostě nikdy!
,,Pojď tancovat.", řekl tónem hlasu, který naznačoval , že se nudí. Zívl.

Vstala a on ji vzal za ruku. To ji yvedlo z míry , ale nedala na sobě zvenčí nic znát. Jednou rukou ji chytil kolem pasu a druhou si ji přitiskl blíž k tělu. Hrála pomalá písnička. pohybovalí se do rytmu. Cítitla jeho vůni vlasů a udělalo se jí z toho mdlo. Tak nádherná vůně. Nedala se popsat, ale nikdy předtím si ji nevšimla. Jako kdyby jí to až teď udeřilo do obličeje. Cítila jak si stojí na šatech a v tu ránu byla na zemi. No jistě, ona a podpatky. Malfoy jí sbíral ze země a smál se.

Ona, ještě zmatená a omámená jeho nádhernou vůní, si konečně uvědomila , že ji pořád Malfoy ještě drží, aby se zase neskácela. Začervenala se , ale tentokrát silně. Potom si uvědomila, že se jí pořád směje. Zamračila se na něj, a jelikož písnička zkončila, šla si sednout. K jejímu stolu mezitím přišel Ron a za ním Harry. Hodila na ně nechápavý výraz. Odpověď jí přišla hned.

,, Chceme se rozloučit Herm. Musíte tam dřív, Brumbál to vzkazuje." , říkal Harry jako kdyby se měl konat nějaký pohřeb. Však oni to tady bez ní ten měsíc zvládnou. ,, Jo. Dobře. Půjdeme ven? Tady je děsnej kravál.", navrhla a oba přikývli. Vyšli ven na školní pozemky. Chvíli bylo ticho ,ale nakonec to skončilo tím , že Hermiona oba dva pořádně objala. Měla slzy v očích. Neuvidí je celý měsíc. I přes prázdniny je vídala častěji. první měsíc se setkávali každý týden a pak jeli k Ronovi. Cítila pořádný knedlík v krku, ale snažila se to překonat. Bude přeci v Americe!

,, Bude se mi po vás stýskat kluci" , řekla a tím skončilo jejich loučení. Kdyby to bylo delší, Hermiona by to pak už vůbec nevydržela a rozvzlykala se jim na ramenou.A kdyby to bylo ještě déle, nevydrželi by to ani kluci.

S ředitelem se měli sejít před branou. Když tam oba došli, jejich zavazadla tam byla také.Brumbál už tam byl a zářil jako sluníčko. Hermiona nikdy nepochopila ten jeho smysl pro humor.

,, Tak. Máte doufám vše. Tady je přenášedlo. vítte jak se s ním cestuje doufám. No, přeji vám hodně úspěchů a doufám, že pozdvyhnete naši školu zase o něco výše." , řekl a chystal se odejít. Potom se na ně ještě otočil. ,, Prosím, nezabijte se tam. " , dodal. ,, Naschle za měsíc."
,, Naschledanou , pane profesore. ", řekli oba unisono.

Malfoy se mračil. Stál těsně vedle ní a sledoval přenášedlo. ,, Jak to myslel, aby jsme se nezabili?" , vyštěkl až moc nashlas. Herm se ho opět lekla.

,, No, aby jsme se nezabili." , řekla a v jejím hlase zazněl tón toho , jak je blbej , že to nepochopil. Podíval se na ni, se zvláštním výrazem ve tváři. Přistoupil k ní ještě blíž. Hermiona věděla , co chce udělat. Nevadilo jí to. Srdce jí bylo jako o závod. Měla chuť mu skočit do náruče. Nechápala to . nechápala sebe. Nesnášela ho ,ale přitom na něm nějakou jeho část milovala. Začal se k ní sklánět. Začala zavírat oči...

,,KŘIVONOŽKA!" , vykřikla a on sebou cukl a odklonil se zpět. Zavrtěl hlavou , nejpíš , aby se uklidnil . Viděla , jak mu cukají koutky úst. Oči měl zavřené a hlavu v dlani. Začal se smát. Ne hlasitě. Jenom tichým, elegantním smíchem.I ten na něm milovala.

Zpomněla na Křivonožku. chdáček je teď někde v cestovní kleci a čeká na svou paničku. No, Brumbál asi nejspíš nebyl tak daleko, aby ji neslyšel a za chvíli se jí u ostatních zavazadel objevila i klícka s jejím koucourem. Vypadalo to , jako by je Brumbál sledoval , ale to teď nebylo podstatné. Přenášedlo začalo zářit. Oba se ho dotli jednou rukou a v druhé měli zavazadla.
Letěli. Letěli vstříc Americe. Možná i něčemu víc než jen Americe.Hermioniny šaty:
Ginnyiny šaty :
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám moje povídky?

JO. 78.3% (36)
Ujdou. 19.6% (9)
NE. 2.2% (1)

Komentáře

1 mischulka mischulka | Web | 3. dubna 2009 v 22:07 | Reagovat

moc krásný:))....

2 polly polly | 4. dubna 2009 v 10:12 | Reagovat

Úžasný. doufám že příští kapitolka přijde brzy. hlavně už se moc těším na tu Ameriku.

3 NiCoOlk@ NiCoOlk@ | Web | 4. dubna 2009 v 10:16 | Reagovat

Děkuju moc.. pokusim se ji napsat dřív než tuhle.. :)

4 chantal chantal | Web | 4. dubna 2009 v 11:40 | Reagovat

Páni... už se nemůžu dočkat Ameriky:)) už aby to bylo:)

Chantal

5 simča simča | 4. dubna 2009 v 13:38 | Reagovat

Já už chci taky honem dalsí.

piš honem piš.

6 smudla smudla | 4. dubna 2009 v 18:06 | Reagovat

úžasný. nemám slov.

7 jujik jujik | 5. dubna 2009 v 9:59 | Reagovat

Bez tydle povidky nedam ani ranu. Tak nas netrap moc dlouho.

8 ondra ondra | 5. dubna 2009 v 15:11 | Reagovat

Dost dobrý. Asi jedna z nej kapitolek.

9 NiCoOlk@ NiCoOlk@ | Web | 5. dubna 2009 v 17:19 | Reagovat

Děkuju mooc :)

10 Kaťa Kaťa | 5. dubna 2009 v 21:45 | Reagovat

Souhlasim. Vážně super kapča.

11 Renča Renča | Web | 5. dubna 2009 v 22:03 | Reagovat

super!!!

těším se na další

12 Kris Kris | 6. dubna 2009 v 14:49 | Reagovat

Super. Úžo.Jen tak dál

13 NiCoOlk@ NiCoOlk@ | Web | 6. dubna 2009 v 17:09 | Reagovat

Díky :)... začínám se čevenat.. tolik komentíků :*.. já ani ještě nazačala další kapču :d... Tak jdu asik na to..

14 giornale giornale | 7. dubna 2009 v 12:17 | Reagovat

Jo běž.Už se na ní těším.

15 T€rU$hK@ T€rU$hK@ | 8. dubna 2009 v 11:52 | Reagovat

Mno...upa super kapitolka ߀uNko.....Fak se ti mocík povedla....:-*

16 Páj@ Páj@ | Web | 8. dubna 2009 v 11:57 | Reagovat

____________@@@@@

___________@@@@@@@________@@@@@

________@@@________@@_____@@@@@@@

________@@___________@@__@@_______@@

________@@____________@@@___________@@

__________@@__________________________@@

____@@@@@@______@@@@_____________@@

__@@@@@@@@@__@@@@@@__________@@

__@@____________@@@@@@@________@@

_@@____________@@@@@@@@______@@

_@@____________@@@@@@@@____@@@

_@@@___________@@@@@@@_______@@

__@@@@__________@@@@@__________@@

____@@@@@@_______________________@@

_________@@_________________________@@

________@@___________@@___________@@

________@@@________@@@@________@@

_________@@@_____@@@_@@@@@@@@

__________@@@@@@@_____@@@@@@

___________@@@@@_@

______________________@

_______________________@

________________________@

________________________@

________________________@___@@@

________________@@@@_@__@____@

______________@_______@@@__@@

________________@@@__@__@@

______________________@

_____________________@

Pošli tuto Kytičku všem svým SB a lidem kteří pro tebe něco znamenají♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !

Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !

Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !

Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !

Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !

Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!

Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!

Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!

Sorry,ze ti to posilam. posilam to hlavne ze strachu. tento dopis pochazi z venezuely byl vyslam aby zmenil tvuj zivot a udelal te stastnejsi.posli tento dopis 20 lidem do 96 hodin.zmeny se dockas do 5 dnu.alena Kovarikova ktera tento dopis poslala 22 lidem vyhrala v losovani automobil.erik prazak ktery tomuto dopisu neuveril do 5 dnu dostalrakovinu a zemrel.TAK CO POSLES TENTO MAGICKY DOPIS?RADIM TI ANO,JAKO JSEM TO UDELALA JA

17 NiCoOlk@ NiCoOlk@ | Web | 9. dubna 2009 v 11:00 | Reagovat

Díky T€uu :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
chch