1.kapitola

17. února 2009 v 20:39 | NicoOlk@
Nebyla jsem si jistá jestli tu kapitolu němám změnit.. Mně se upřímně nelíbí.. počkám na vás a vaše komentáře a potom bych ji popřípadě pozměnila ... Máte to v pokr. článku


,, No tak Cissy ! Pospěš nebo přijdeme pozdě na oběd k tetě a ona se bude na nás zlobit. ,, , kárala Bellatrix svoji osmiletou sestru , která si hrála na písku s jejich domacím mazlíčkem pičkotkem. Byl to sněhově bíly zakrslý králíček , který měl neobvykle krásně hnědé oči. Byl ochočený , takže ho dívky v klidu mohli pouštět ven a on se vždy na zavolání vrátil.
,, Já k ní ale nechci. Ona je zlá ! Zlá! ZLá! Zl-,,
,, Narcisso! Jak tohle vůbec můžeš říct? Je to naše teta , tak toho nech! A jdeme ! Nestojím o to , aby se náš postřelený bratranec Sirius zase posmíval , že jsme přišli pozdě.,,
,, Já mám Siria ráda . ,, , zakuňkla Cissa, ale Bella ji stejně slyšela . Za to od ní dostala pohlavek a vysvětlení , že Sirius je krvezrádce a že nepatří do rodiny Blacků.
,, Stejně je fine.,, , stála si na svým.
,, Mysly si co chceš Narcisso , stejně dopadneš jako on. A potom si ho třeba můžeš vzít !,, , vyprskla znechuceně a odkráčela se zdvyženým nosem do velice rozměrného domu , kde bydlela rodina Blacků.
,, Bello počkej! To jsi myslela vážně? Opravdu si ho můžu vzít? Stůj!,,
Po dlouhém hádání , které skončilo polštářovou bitkou a zničení jednoho vzácného obrazu , kde vysel jejich prapradědeček se nakonec vydali usmířeně ruku v ruce ke krbu a potom rovnou na Grimaulldovo náměstí 12.
Jako vždycky je uvítal velice svěží skřítek jménem krátura , který je až moc zbožňoval . Sirius po nich hodil z patra bombu hnojůvku , která se trefila přesně do Belly. Desetiletá Belltrix , která teď stěží ovládala své kouzelnické mladinké nervy , aby s nespustily na Siriuse , na něj chrlila jdenu nadávku za druhou a její uhlové rovné vlasy nebezpečně vlály . V očích jí plály ohníčky a když přišla paní Blacková , hned pochopila co se stalo a na Siriuse namířila hůlkou. Siriusovi přeběhl v očích strach a Bella se usmála radostí.
,, Potom si to s tebou vyřídím Sirie! Teď běž okamžitě do pokoje. Dnes budeš bez oběda a večeře , ať si pamatuješ , že k návštěvě ještě když to jsou příbuzní se takto nechováme , jasné? ,,
,, Jo. ,, , zaumlal a se svěšenou hlavou odešel po schodech nahoru , kde ještě pořádně práskl dveři od svého pokoje.
,, Omlouvám se děvčata za toho nemožného spratka. Ještě před rokem se choval úplně jinak. No , každopádně , když něco přežene je krutě potrestán. ,,
Když teta řekla , že je vždy tvrdě potrestán , cítila jak se Narcissy ruka v té její zatřásla. Zmáčkla ji pevně ruku naznak ať toho nechá .
,,Kde máte Andromedu? ,, , ptala se na jejich nejstarší sestru , která má tímto rokem začít chodit do druhého ročníku.
,, Ta je u nějakých svých kamarádů z Bradavic. ,, , řekla Bella.
,, Ach tak. A co ty Bello ? Těšíš se tento rok do Bradavic? Určitě se dostaneš do zmyjozelu , jako každý . ,,
,, Ano a moc ! ,, přikyvovala , zatímco tetička jim ukázala , že by měli jít do jídelny.
,, Já se netěším , až Bella odjede ., fňukla Cissy, nebudu si mít s kým hrát. ,,
,, Nefňukej Narcisso! ,, okřikla ji Bellatrix a získala tak obdivní a pochválný pohled od své tety. Vždy , když byli někde ve společnosti jiných rodů nebo před rodiči , byla na Narcissu zlá. Hodněkrát ji vysvětlovala ,aby to taky dělala. Budou ji mít příbuzní rádi. Když jí učila dělat tu ledovou masku , kterou většinou nasadí rodiče , jestliže jsou vzteklí nebo dojatí, Narcisse to šlo výborce , a ne jednou jí přistihla , že si hraje s bárbínkama na zlé černokněžníky a podobné. Byla prostě ještě moc malá na to , aby to pochopila . Sama ona to začínala chápat až tímto rokem , takže Cissa má náskok.
U tety pobyli ještě nějakou chvíli po obědě . Poučovala ji jak zacházet v Bradavicích s mudlovskými šmejdy a také jí kladla do hlavy , aby se s nimi za žádnou cenu nebavila.
Když se přemístily okolo 7 večer letaxem domů , rodiče už byli doma.
,, Bello! Pojď sem!,,
,, Co se děje matko ? ,, , řekla když vešla do obývacího pokoje a Narcissa měla slzy v očích.
,, Hodně se toho děje ! Slyšela jsem od Ramonny , že když jste byly u ní na obědě , pohlédla do Narcissi. Vím , že je to neslušné i ona to ví , ale to co v ní viděla ji opravdu vyděsilo a tak nám dala okamžitě vědět. Prý je Narcisa zamilovaná do Siriuse . Chci od tebe slyšet jestli to je pravda. Kdyby ano , budu to muset Cisse vytlouci z hlavy a to nejen tím, že se s ním nebude vídat. Budeme ji muset potrestat. Tak co nám na to řekneš? ,,
Bellatrix se podívala na vyděšenou sestru , která na ni upírala prosebný pohled , ať nic neříká , Bella ale neměla na vybranou. Kdyby rodiče zjistili , že jim lhala , schytala by to ona i Cissa . Bylo jí své sestry líto. Koukala na Bellu , ale z jejích očí nic nevyčetla.Bellatix ucítila , že jí sestra propaluje pohledem a že jí to nejde . Vynikala v nitrobraně , kterou ji učil její strýc . Šlo jí to hned . Rozhodla se co řekne.
,, A proč vám to neřekne Narcissa? ,,
,, Odmítá a ty jsi jediná komu se svěřuje. A odpověz , okamžitě!!!,,
Podívala se na matku a na otce , kteří na ni upírali zrak jako by byla věštec . Narcissa pořád brečela.
,, Nevím jestli ho miluje , ale viděla jsem ji nejednou jak si s ním hraje a povídá . Nedivila bych se kdyby do něj byla zabouchnutá . ,, , řekla ledově a podívala se na sestru , která na ni zírala s otevřenými ústy. Tohle zřejmě nečekala. Bella ji nikdy nezradila ani na ni nežalovala. Teď , ale jako kdyby byla zmenšenou kopijí bratrance Reguluse. Před rodiči už tolik neprojevovala své city. Kdyby ano mučili by ji za to jako to dělali tehdy , když před nimi brečela nebo se matce svěřila , že se má ráda jednoho kluka. Bylo to strašné , ale musela to vydržet tak jako teď Narcissa.
,, Dobrá můžeš jít Bello. ,,
Odebrala se za dveře a poslouchala. Slyšela trochu tlumené hlasy , ale i tak to bylo dobře slyšitelné.
,, Co nám na to řekneš Cisso? ,,
,, J-j-já n-n-neví-vím. ,, kuňkla malá Narcissa.
,, Jak nevíš? Víš odteď jediné a to , že se s tím pitomcem paktovat nebudeš je ti to jasné? ,, , rozčiloval se otec.
,, Ale já ho mám ráda. ,, šepla hlasitě. Bylo to slyšet i u Belly , která teď tušila co přijde . Tohle neměla říkat , protože to rodiče určitě rozčílí. A tak se i stalo.
,, Co prosím? ,, řekla matka ale otec ji přerušil.
,, Takhle ne mladá dámo. Za tohle budou tresty! Crucio! ,, řekl a malá Cissa vřeštěla bolestí na celé kolo. Bella si zakryla uši , aby to nemusela slyšet. Bylo jí to líto , ale musela to říct , hlavně pro dobro její sestry. Tohle ji naučí být stejná jako ona. Neprojevovat city . Křik přestal . Nakoukla klíčovou dírkou do místnosti. Rodiče tam už nebyli , ale malou Cissu tam nechali ležet jako kus hadru. Omdlela bolestí. Ona taky poprvé po této kledbě omdlela , ale jak jí časem rodiče mučili častěji , byla více odolnější a někdy jí to ani moc nebolelo. Vešla do obýváku a vzala sestru do náručí. Odnesla ji do pokoje , kde se po chvíli probrala z mdlob.
,, Běž pryč. ,, , řekla.¨
,, Ale no tak Narcisso. ,,¨
,, Co? Myslíš , že když jsi na mě takhle zlá , že se s tebou budu kamarádit? ,, vypískla a strkala ji ke dveřím jejího pokoje.
,, Jsi zlá Bello! jako naše rodiče a teta a všichi z naší rodiny . Jsi zlá! Zlá!. ,, , křičela její malá sestřička a plakala. Bella nejevila žádné známky soucitů a znovu nasadila tu ledovou masku.
,, Jak myslíš . myslela jsem , že ti pomůžu , aby jsi vycházela s rodiči , ale jak vidím, ty to určitě nějak zvládneš! Doboru noc Narcisso. ,,
Odešla do svého pokoje a až tam se rozplakala. Bylo jí to líto , ale musela to udělat pro dobro své sestřičky.
Měla ji ráda. Vycházely spolu dobře . Nikdy na ni nic neřekla , ale dnes se rozhodla pro dobro sestry , která až moc projevovala city. Rodiče by si toho teď nevšimli a potom by bylo pozdě.
Převlékla se do pyžama a zalezla si pod peřinu , kde za nedlouho s plyšákem sevřeným v objetí usnula.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Mám změnit Desing?

Jo. 55% (11)
Ne. 45% (9)

Komentáře

1 T€rU$hK@ T€rU$hK@ | Web | 19. února 2009 v 22:39 | Reagovat

Heej vždyť je to pěkný...takový že se do toho začteš a nedá se přestat xDD Faktys guut

2 NiCoOlk@ NiCoOlk@ | Web | 20. února 2009 v 8:54 | Reagovat

Děkuju :) Heleď nechceš někdy na snowč?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
chch