1.kapitola

26. listopadu 2008 v 19:42 | Nicolettka |  Pro tebe se změním
Byl začátek dalšího školního roku . Harry , Ron a Hermiona vyztupovali z vlaku a s těží s sebou vláčeli všechna svá zavazadla , plnější mnohem více než předchozí léta.

Křivonožka ve svém košíku vztekle prskal a Papušíkovi se nějak záhadně podařilo dostat ze své klece což vyvolalo ještě větší zmatek než tam byl. Papušík poletoval kolem Ronovi hlavy , který na něj už vytahoval hůlku a řekl:
,,Accio papušík´´!! , snažil se ho přivolat , ale to se mu nepodařilo tak to zkusil znovu
,,Accio papušík´´!! , jenomže místo papušíka mu do ruky přistálo pár papušíkovích pírek.
Papušík vztekle zahoukal na znamení , že ho to moc bolelo a klovl Rona do ucha!

Ron už celý rudý a vzteky bez sebe kolem sebe mával rukama , aby odehnal papušíka , který byl napůl plešatý.
Harry se na ten zmatek jen pobaveně koukal a Hermiona vypadala , že každou chvílí vyprskne smíchy , ale udržela si vážnou tvář a vydala se Ronovi na pomoc.

Když po chvilce společně papušíka uklidnili a vrátili ho zase zpět do klece , vydali se nejít si nějaký volný kočár. Žádný prázdná ale už nenašli , což znamenalo , že se musí rozdělit. Ron si s velkou radostí sedl k Parvati, Padmě a Levanduli, která se mu už od poloviny pátého ročníku líbila.

Nejdřív se jich zdvořile zeptal jestli si k nim může přisednout a když všechny přikývli sedl si vedle Levandule a o něčem se s ní začal bavit , o čem ale už oba nevěděli , protože se jejich kočár dal do pohybu.
Na cestičce už zbyli jen dva kočáry . Do prvního si sedl Harry. Seděla v něm Ginny a naproti ní Lenka a Neville .
´´Uvidíme se na hradě,, řekl a sedl si vedle Ginny.

Hermiona přikývla a šla k poslednímu kočáru.Když k němu došla uviděla v něm Malfoye , Grabbeho a Goyla jak se o něčem s Malfoyem baví , ale chvílemi to vypadalo spíš , že se s ním hádají. Slyšela z jejich rozhovoru jen Malfoye jak jim vyhrožuje , že jestli to neudělají promění je ve dva hrůzostrašné skvorejše a dá je jako narozeninový dárek Hagridovi , který z nich bude mít určitě radost!!

Potom si , ale všimli Hermiony , která je s otevřenou pusou sledovala . Chvíli bylo hrobové ticho , ale pak ho prolomila Hermiona a řekla :
¨ech.. no .. ahoj! ¨ a pokusila se o úsměv , jenomže v zápětí by si nejspíš nafackovala , protože říct Malfoyovi po pěti letech nenáviděných pohledů až po nadávání do mudlovských šmejdů bylo až děsivé a taky se to na Malfoyovi ukázalo. Koukal na ni jako kdyby se o ni právě dozvěděl , že propadla ze všech NKÚ ! A když už se konečně vzpamatoval řekl:

¨Potřebuješ něco , Grangerová¨?? , zeptal se jí tím chladným hlasem , který nasadil vždy , když někým pohrdal.
¨No, vlastně ano! Potřebuju si k vám sednout¨, řekla Herm nejistě.

¨Co ? Proč? Teda vlastně.. kde máš Pottera a Weasleyho? Ty ti ujeli , protože jsi je už unudila těma svýma knížkama? ¨ za čal do ní rýpat .

¨Panebože! Proč já se tě vůbec ptám? Prostě si k vám sednu , protože tohle je poslední kočár , který ještě neodjel a nebudu se tě ptát , jestli smím nebo ne¨!! zvýšila na něj hlas a sedla si na volné místo vedle Malfoye , který nejdřív zezelenal , což u něj bylo celkem normální , ale potom byl hned zase bílý a nakonec jeho pleť nasadila růžovou barvu.

Hermiona ho nejdřív pozorovala poněkud znechuceným výrazem jako kdyby před sebou viděla toho nejtlustšího tlustočerva skříženého se skvorejšem , ale když spatřila , že zrůžověl vyprskla smíchy !

Dokoncde i Grabbe a Goyle se na Draca dívali s překvapeným výrazem v očích a začali se pochichotávat dokud se na ně Malfoy nepodíval mrazivím pohledem , že to začali maskovat kašláním, jenomže potom už vyprskli smíchy , jelikož Malfoy už nebyl růžový , ale sytě rudý , čož se mu určitě nikdy nestolo.. vlastně jednou ano a to bylo tehdy když matku viděl nahou..

Hermiona , která se předtím jen smála už se svíjela v záchvatech smíchu až ji z toho začalo bolet břicho!!Když se všichni uklidnili , nastalo tam uplné ticho do kterého vstupovalo jen hermionin sýpavý dech jak se předtím tak strašně moc
smála. Malfoy už zase normálně bledý , což znamenalo , že se uklidnil. Všichni byli ještě dlouhou chvíli sticha , než uviděli světla hradu a zanedlouho už vystupovali, ještě s ostatními opozdilci do hradu.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 inuhde inuhde | E-mail | Web | 4. května 2009 v 0:39 | Reagovat

uUnA3d  <a href="http://entnclggjpfq.com/">entnclggjpfq</a>, [url=http://vlehyypdzwof.com/]vlehyypdzwof[/url], [link=http://cyjspvephoat.com/]cyjspvephoat[/link], http://jdrsltsnojrb.com/

2 Tez Tez | Web | 14. srpna 2009 v 19:48 | Reagovat

Vypadá to skvěle...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
chch